Meletli -- Mesudiye Tanıtım ve Haber portalı --
 
vAna Sayfa v Forum   v  Ziyaretci Defteri    v İletişim
 
 
 

....::: Ana Manü :::....
v Ana Sayfa
v Forum Sayfamız
v Mesudiye Haberleri
v Tarihçe
v Mesudiye
v Köyler
v Coğrafi Yapı
v Deyimler ve Atasözleri
v Resim Galerisi
v Önemli Telefonlar
v Link Bankası
 
....::: Kültür :::....
v Arkeolojik Değerler
v Kaleler
v Kaya Mezarları
v Camiler
v Kiliseler
v Mesudiye Evleri
v Şenliklerimiz
v Mahalli Kıyafetler
v Efsaneler
v Folklörümüz
v Halk İnançları
v Çeşmeler
 
....::: Ordu'da Hava :::....

Üzerine Tıklayın

 
....::: Arşiv :::....
pa paz sa ça cu cum
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
....:::: İçerik ::::....
 
 

ÜÇYOL BELEDİYESİ

image

        Üçyol Beldesi Mesudiye’ye 15 km. uzaklıkta olup engebeli bir arazide kurulmuştur. Eski ismi Parçı’dır. Yoğurt yapımı için kullanılan kapların yapıldığı yer manasını taşımaktadır. Mesudiye’nin en büyük yerleşim birimlerinden olan Üçyol Beldesi Taşçukuru, Mezere, Kubatlı, Yeni Mahalle, Orta Oba, Küçük Kubatlı, Aşağı Oba, Kütüklü, Çerçili ve Badal olmak üzere on mahalleyi kapsamaktadır. Üçyol Beldesi Milas Nahiyesi’ne yıllarca nahiye merkezliği yapmış eski bir yerleşim birimidir. Özellikle Sahanlı ve Yayla bölgelerinde önemli tarihi kalıntılara sahiptir. Milas bölgesinin fethinden beri Parçı Köyü yaklaşık 620 yıldır Türklerin elinde bulunmaktadır.

        Parçı, Milas Kazası’nın merkezi iken 1876 tarihinde Aliçavuşoğulları ile Serdaroğulları tarafından bugünkü yerine nakledilmiştir. 1980 tarihinde 2368 olan nüfusu 1990 yılında 3641’e yükselmiştir. 13 Mart 1992 tarih ve 92/39618 sayılı kararla Üçyol Beldesi ismiyle yeni bir statü kazanmıştır. 1994 yılında Yüksek Elektrik Mühendisi Ahmet IŞIK ilk belediye reisi olarak belde belediyesinin kuruluşunu titizlikle tamamlamıştır. İkinci dönemde Serbest Muhasebeci Aydın GÜNDOĞDU Belediye Başkanı seçilmiştir. Üçüncü dönemde de Hamit ERDEM  BELEDİYE  Başkanı olmuştur. Şimdi başkanlığını Adnan YILMAZ'ın yaptığı Üçyol Köyü Kalkındırma Derneği 1966 yılında rahmetli Nuri GÜRLER tarafından kurulmuş olup bu tarihten beri faaliyetlerini aralıksız yürütmektedir. Sulu tarım ve hayvancılığın her türünün yapıldığı Üçyol Beldesi’nde gün be-gün turizm gittikçe gelişmekte olup özellikle Üçyol Yaylası turizme çok elverişlidir.

Üçyol Belediye Başkanı

 Hamit ERDEM

Hamit ERDEM 1945 yılında Mesudiye İlçesine bağlı eski adıyla Parçı, yeni adıyla Üçyol da doğdu.

İlkokulu Parçı ilkokulunda ortaokulu İstanbul Fındıklı Orta okulunda, liseyi İstanbul Sultanahmet Teknik Lisesi'nde bitirdi.

Liseyi bitirdiği yıl Gülüzar hanımla evlenen Hamit ERDEM'in bu evlilikten Murat ve Çiğdem isimlerinde iki çocukları oldu.

1970 yılında vatani görevini yapmak üzere asker alınan ERDEM Van 21. Jandarma Eğitim Taburunda yazıcı olarak aceme ve usta birliğini aynı yerde tamamladı.

1962 yılında girdiği ve öğrenci olayları dolayısı ile kendi isteği ile 3. sınıftan terk ettiği Yıldız Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu akşam bölümüne askerlik dönüşü yeniden başvuran ERDEM İstanbul'da iş hayatına atıldı. Uzun yıllar kendi işinin patronu olan ERDEM bütün işlerinde başarılı olmuştur.

Hamit ERDEM Üçyol Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Kurucularından olup Dernek Başkanlığı yapmıştır.

29 Mart 2004 Yerel yönetimler seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak katılarak seçimleri büyük çoğunlukla kazanan Hamit ERDEM halen Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmektedir.


email Arkadaşınızın maili | print Yazıcı versionu |

small font medium font large font

 
....::: Belediyeler :::....
v Mesudiye
v Yeşilce
v Topçam
v Üçyol
 
....::: Turizm :::....

 
....::: Anket :::....
 
çok iyi
iyi
orta
kötü
yorumsuz
 
....::: Son Konular :::....

 
....::: Saat - Takvim :::....

 
 

 

Copyright © 2006-2007 Meletli web

Bu site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğü ile çözümlenir. 

Tasarım 'Erkan ÇAKMAKCI'