TOPÇAM BELEDİYESİ
Sep 19,2007 00:00 by admin

         1976 yılında belediye teşkilatı kurulan Topçam Beldesi, Mesudiye’ye 45 km uzaklıktadır. Topçam Merkez, Köşe, Akkırık, Ortaalan, İnalan olmak üzere 5 adet mahallesi vardır. İmar planı yapılmıştır.

       

Kapalı şebeke içme suyu bulunmaktadır. Belediyeye bağlı olarak 10 memur ve 4 işçi çalışmaktadır. Makine ve araç parkı itibariyle: 2 adet otobüs, (5O NC ve Fiat marka), 1 adet kamyon, 2 adet traktör,1 adet minibüs, 1 adet itfaiye aracı, 1 adet binek aracı bulunmaktadır. Belediyenin kendi hizmet binası mevcut olup bünyesinde kütüphane ve misafirhane ile dükkanlar mevcuttur. Belediyenin 8 daireli lojman inşaatı ile çeşitli mahallelerde yol yapım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca kendi olanaklarıyla 1 adet yükleyici/kazıcı alınmıştır. Beldemizde Sağlık Ocağı, Jandarma Karakolu, İlköğretim Okulu, Orman Bölge Şefliği bulunmaktadır. Beldemizin en önemli yatırımı Topçam Barajı ve HES inşaatıdır.

BİROL BİRLİKBAŞ

Belediye Başkanı Birol BİRLİKBAŞ 16.01.1960 ORDU/Mesudiye-Topçam Kasabasında doğmuştur. ilk ve orta okulu Ankara'da okudu 1983 yılında Ordu Ticaret Lisesinden Mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babasırdır.

1983 yılında Topçam Orman İşletme Şefliğinde 4 yıl çalıştıktan sonra 1987 yılında Topçam Belediye Başkanlığında memur olarak göreve başladı. 7 yıl çalıştıktan sonra Topçam Belediye Başkanlığına 1994 seçimlerinde aday olduktan, kazanamayıp aynı görevine devam etti. 1999 seçimlerinde tekrar aday olarak seçimlere girerek Belediye Başkanlığını kazanarak 2 dönemdir Belediye başkanı olarak görev yapmaktadır.